Jesienne dekoracje

Jesień już do nas zawitała, a co za tym idzie? Czas Wszystkich Świętych, ciepłych wieczorów z herbatą oraz ozdobnych dyni. Daje ona możliwości poruszania się w odcieniach ciepłych kolorów, słonecznej żółci i złota, głębokiej czerwieni czy bordo, ciepłych tonacji beżów, karmelów a nawet brązu. To ostatni moment, kiedy możemy korzystać z klimatu październikowych promieni słonecznych wpadających do mieszkań które przebijają się przez złote liście drzew. Jesień to też czas dający możliwość nieszablonowego przyozdobienia mieszkania. Wszystkie pojawiające się o tej porze roku kolory, pozwalają poprawić nastrój i ocieplić wizualnie nasze domy oraz wprowadzić przytulny klimat ich wnętrzom. Jest to tez czas ogromnych kontrastów. Pierwsze chłody, czy słota i szaruga mogą także inspirować kolorystycznie.

Kolorowe dynie

Zależnie od pogody, czy pory roku wielu z nas lubi ozdabiać wnętrza mieszkań, czy domów odpowiednimi dodatkami. Jesień działa inspirująco na każdego z nas i zachęca do florystycznych poszukiwań. Kolorowe dynie to jedna z bardziej charakterystycznych dekoracji w tym czasie. Fantastycznie sprawdzi się taka naturalna z wydrążonym środkiem, jako lampion, ale również ta ceramiczna, która ma nieco dłuższą datę ważności. Jednak nie tylko dynia może stanowić odpowiednią ozdobę jesiennego czasu.

Wianki i stroiki

Wianki i stroiki to idealna ozdoba tej pory roku. W połączeniu z egzotycznym suszem może tworzyć niebanalną kompozycję. Jako piękną oprawę wnętrza możemy wybrać bukiet z ozdobnej trawy. Suszona lawenda, len, czy czarnuszka w połączeniu nawet z najprostszym wazonem, czy szklaną karafką zagwarantują zjawiskową ozdobę.

Stroiki

Kolejną dekorację, którą możemy sami wykonać w prosty sposób jest ozdobny stroik. Wystarczy odrobina inspiracji lub pobudzenie własnej kreatywności i można tworzyć cuda. Moją propozycją jest elegancki szklany kielich. Wypełniony naturalnymi szyszkami Platyspermum lub lakierowanymi Strobus, różami cedrowymi, kwiatuszkami Shola i dodatkowo sztucznymi owocami jarzębiny, kasztanami, czy żołędziami, pokaże kontrast użytych materiałów i doda nieco światła. To wszystko razem stworzy stroik o nietuzinkowym wyglądzie, który zagwarantuje zachwyt obserwatorów. Taki stroik, można wykonać również na ozdobnej tacy lub plastrze drewna. W połączeniu ze świecą idealnie spełni swoją rolę na każdym stole.

Wianki

Wianki, to kolejny pomysł na ozdobienie wnętrza. Można kupić gotowy, bądź w wolnym czasie samemu go skomponować tworząc od podstaw. Wystarczy do tego metalowa obręcz oraz to, co podpowie nam wyobraźnia. Trawy, mech, suszone kwiaty, zboża. To wszystko sprawdzi się idealnie przy tworzeniu naszego wianka. Zachęcam do odwiedzenia strony internetowej Niczego Sobie gdzie każdy znajdzie szeroki wybór dodatków do wianków i stroików takich jak kule rattanowe, suszone owoce, szyszki, żołędzie, orzechy, kasztany czy ozdoby drewniane.