Ciekawe pomysły na jesienne zakupy

Jesień to spontaniczny i często humorzasty czas w roku. Dziś pięknie, ciepło i słonecznie, a zaś jutro szaro, zimno i ponuro. Dni stają się coraz krótsze, deszczowe i zamglone. Mówi się, że jesień to czas smutny i depresyjny, z powodu zbyt małej ilości słońca. Często w tym okresie pory roku nie chętnie wychodzimy z naszych domów, wolimy zasiąść w wygodnym fotelu z ulubioną książką i ciepłą herbatą, zwłaszcza wieczorami. Co zrobić, aby czas spędzany w domu był dla nas jak najbardziej przyjemy w tym czasie, a z pomieszczenia biło jesiennym, ciepłym klimatem?

LAMPIONY I LATARNIE

Gdy za oknem coraz ciemniej i bardziej ponuro, przyda się odpowiednie oświetlenie naszych mieszkań. Dla wielu z nas może się wydawać to bardzo proste, ale nawet najprostszy lampion potrafi wprowadzić wiele ciepła oraz miłą i przyjemną atmosferę. Istnieje szeroki wybór lampionów, więc możemy wybrać taki który idealnie będzie pasować do wystroju naszego wnętrza.

Drewniany sprawdzi się w rustykalnym i skandynawskim wnętrzu, gdzie naturalne materiały właśnie takie jak drewno to podstawa dekoracji. Jeśli nasze mieszkanie jest urządzone w klasycznym, nowoczesnym charakterze, swoją rolę spełni metalowy lampion w białym lub czarnym kolorze. Tam charakterystyczna jest przede wszystkim symetria, proste formy i kształty oraz stonowane kolory. Jednak gdy nasze mieszkanie jest w stylu glamour, proponuję zdobiony lampion, w eleganckim kolorze złota, czy srebra w nietypowym kształcie, na przykład diamentu.

ŚWIECE I ŚWIECZNIKI

Tak samo jak latarenki i lampiony, możemy wykorzystać świece i świeczniki. Cel mają taki sam, wprowadzenie przytulnego nastroju. Możemy wybrać metalowe lub szklane świeczniki, również dopasowując do naszego wnętrza. Nie ma przeszkody aby do dekoracji wykorzystać również samą świecę. Niektóre potrafią być naprawdę pięknie zdobione, wprawią w zachwyt nawet najbardziej wymagającego. Tradycyjną świecę możemy wzbogacić urokliwym stroikiem, o którym jest szerzej napisane w poprzednim artykule, gdzie was również odsyłam i zachęcam do przeczytania. Wykorzystać możemy również świecę ledową, która jest bezpieczniejsza w towarzystwie i kontakcie z dziećmi. Dodatkowo jako dekorację i oświetlenie możemy wykorzystać ceramiczne kominki, w połączeniu z zapachowym woskiem dodatkowo wzbogacą nasze wnętrza i wieczory będą jeszcze bardziej przyjemne.

Każdy z tych elementów nie jest tylko mile widziany podczas jesieni. Cały rok możemy z nich korzystać, niezależnie od pory roku, pogody czy naszego samopoczucia. Jednak to wszystko ma wspólny detal, jakim jest światło które jest najbardziej istotne o tej porze roku. Oczywiście światło świecy nie zastąpi nam promieni słonecznych, ale na pewno poprawi humor. Jestem pewna, że nawet najbardziej ponury i szary dzień przy odrobinie ciepłego światła w aranżacji wyżej wymienionych dekoracji poprawi nastrój i humor momentalnie.

A więc do dzieła! Lampiony i świece w ruch! Usiądź wygodnie, poczytaj książkę i wypij herbatę póki jest jeszcze ciepła, a co najważniejsze, zrelaksuj się. A podczas odpoczynku zachęcam do odwiedzenia strony NiczegoSobie po więcej inspiracji.